تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
کد خبر: ۱۹۵۶۴۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان به میزبانی خرمشهر در فرودین ماه سال آینده خبر داد.

 علی بلاسم عصر امروز در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: مقرر شده هفدهمین جشنواره قرآن و عترت از ۲۷ تا ۲۹ فروردین سال آینده در خرمشهر برگزار شود و در این جشنواره یک هزار دانش آموز نخبه قرآنی از استان خوزستان شرکت می‌کنند.

وی افزود: این دانش آموز از پایه هفتم تا دوازدهم در ۱۲ رشته قرآن و تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام، انشای نماز، مداحی و انشای امام زمان (عج) و مهدویت به رقابت می‌پردازند که از این تعداد ۸۰ نفر برای مسابقات کشوری انتخاب می‌شوند.

رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش خوزستان از شرکت ۲۱۵ هزار دانش آموز در مرحله نخست این جشنواره در سطح آموزشگاه‌های شهرستان‌ها خبر داد و افزود: این تعداد در سه قطب شوشتر، بهبهان و مسجد سلیمان که هرکدام با یک هزار و ۵۰۰ دانش آموز و در مجموع ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز به رقابت پرداختند که از این تعداد یک هزار دانش آموز منتخب به مرحله استانی راه یافته‌اند.

وی به گزینش برترین‌ها در مرحله استانی این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: در هفدهمین جشنواره قرآن و عترت استان خوزستان ۱۱۶ نفر به عنوان رتبه اول، ۱۱۶ نفر رتبه دوم و ۱۱۶ نفر نیز به عنوان رتبه سوم در رشته‌های مختلف انتخاب می‌شوند.

وی برگزاری راهپیمایی قرآنی و بازدید از پایگاه‌های مهدویت را از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره دانست و اطلاع رسانی برای استقبال باشکوه از این نخبگان قرآنی در زمان برگزاری جشنواره در شهرستان خرمشهر را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار خرمشهر در این جلسه با اشاره به استفاده از بخش عظیم توان شهرستان برای اجرای دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از لزوم مشارکت استان و دیگر نهادها برای برگزاری این جشنواره تأکید کرد.

موسی مطور جزیره رئیس شورای شهر نیز اختصاص ردیف اعتباری برای این جشنواره در بودجه ۹۹ را وعده داد و استفاده از ظرفیت‌های صنایع و دیگر بنگاه‌های اقتصادی در سطح کشور را به عنوان راهکار تأمین منابع مالی این جشنواره پیشنهاد کرد.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار