تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
کد خبر: ۱۹۵۶۴۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 

امام جمعه خرمشهر گفت: بنا به گفته اهالی روستاهای غرب کارون خرمشهر، سرویس‌های دانش آموزان این روستاها مرتب خدمات‌دهی نمی کنند و به مدرسه رفتن دانش آموزان با مشکل مواجه شده است.

 حجت الاسلام محمدجواد عادل پور در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: طبق گفته اهالی سرویس مدارس روستاهای غرب کارون در برخی روزها در زمان مشخص حاضر نمی‌شود و دانش آموزان مجبور بودند مسافت‌های قابل‌توجهی را برای رسیدن به مدرسه پیاده طی کنند.

امام جمعه خرمشهر بر رایگان بودن آموزش در کشور تأکید کرد و گفت: ارائه خدمات رایگان آموزشی به این معنا نیست که آموزش و پرورش به تنهایی موظف به خدمات‌دهی است بلکه این وظیفه متوجه همه است و در خصوص مشکل سرویس ایاب و ذهاب غرب کارون نیز مسئولیت متوجه همه است.

وی افزود: نباید هیچ دانش آموزی به خاطر مشکلات این چنینی از حضور در کلاس درس غیبت کند و این مشکل باید به سرعت رفع شود.

حجت الاسلام عادل پور همچنین آموزش و پرورش را مؤثرترین نهاد در ایجاد هویت نوجوانان دانست و افزود: بعضی افراد در هویت‌های انسانی که شامل هویت فردی و اجتماعی است با مشکل مواجه هستند که ایجاد «هویت ملی» که یکی دیگر از هویت‌های مهم است نیز باید در دستور کار قرار گیرد و آموزش و پرورش باید در این زمینه اثرگذارتر ظاهر شود.

وی به برگزاری جشنواره نخبگان قرآنی دانش آموز خوزستان در خرمشهر نیز اشاره و از آن فرصت برای این شهرستان در راستای گسترش فرهنگ قرآنی یاد کرد.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار