تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
کد خبر: ۱۹۶۱۱۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه نمایش را باید در میان مردم ببریم، گفت: به وسیله تئاتر باید بتوانیم به سمت تعالی و کمال حرکت کنیم و تفکر را در جامعه رواج دهیم.

محمد جوروند در آیین رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول که شنبه، (پنجم بهمن ۹۸) در محل سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد، بر استفاده از داوران بومی در سال‌های آتی جشنواره تاکید کرد و ادامه داد: اجرای برنامه‌ها نباید فقط برای رفع تکلیف باشد.

همچنین نادر سعادتی‌فرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: فراخوان این دوره از جشنواره چهارم خرداد ۱۳۹۸ در همایش نمایشنامه‌خوانی مقاومت رونمایی و منتشر شد و پس از پایان مهلت ارسال آثار، ۷۵ اثر در ۲ بخش صحنه‌ای و نمایشنامه‌نویسی از استان‌های مشخص شده به دبیرخانه دایمی این جشنواره ارسال شد.

وی افزود: ۴۵ اثر متقاضی شرکت در بخش صحنه‌ای جشنواره بودند که توسط هیات انتخاب از ۲۲ تا ۲۵ دی ۹۸ مورد بازبینی قرار گرفتند و از این میان ۹ اثر برای حضور در بخش نهایی جشنواره انتخاب شد.

در ادامه سروش مداح، رئیس انجمن نمایش دزفول گفت: با حمایت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این جشنواره پس از پنج سال مجدداً برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش از آغاز جشنواره پنج اجرا در مناطق محروم دزفول برگزار می‌شود، افزود: جشن کودکان انقلاب به عنوان افتتاحیه جشنواره یک روز قبل از آغاز آن در دزفول برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره‌کل ارشاد خوزستان، دوازدهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ با شعار «قصه، بازی و نمایش» در شهرستان دزفول برگزار می‌شود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار