تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
کد خبر: ۱۹۶۲۶۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس سازمان بسیج عشایر کشور گفت: تقدیم ۱۰هزار شهید در دوران دفاع‌مقدس از افتخارات عشایر خوزستان است که با رشادت خود مقابل دشمن ایستادگی کردند.

سردار نصرت اله سیف روز سه‌شنبه در یادواره شهدای بسیج عشایر خوزستان و بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،  با اشاره به اینکه عشایر مصداق بارز اقتصاد مقاومتی هستند بیان کرد: خوزستان در جنگ تحمیلی وظیفه خود را انجام داده و با تمام وجود مقابل دشمن ایستادگی کرد و از هیچ چیز دریغ نکرد.

وی افزود: مسوولان باید با تمام وجود از مردم خوزستان حمایت کنند و از هیچ چیزی برای آنها دریغی نکنند؛ مسوولان بدهکار خوزستان هستند و انتظار می‌رود به این استان بیشتر از استان‌های دیگر رسیدگی کنند.

وی با بیان اینکه مسوولان باید بدانند جایگاه خود را مدیون خون شهدا هستند، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی مدیون خون شهدا و خانواده هایی است که هرکدام یک تا چهار فرزند خود را در این راه اهدا کردند؛ شهدا رفتند تا مسوولان خدمت کنند؛ این انقلاب امانتی است در دستان مسوولان است و آنها باید از این خانواده‌ها حمایت کنند و هیچگونه کوتاهی در برابر آنها نداشته باشند.

رییس سازمان بسیج عشایر کشور بیان کرد: استان خوزستان در جنگ تحمیلی فقط با یک کشور نجنگید بلکه با چندین کشور مقابله کرد تا یک وجب از خاک سرزمینمان به دست دشمن نیفتد. خوزستان یک جنگ جهانی را با وجود حمایت‌های چندین کشور  پشت‌سر گذاشت و در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس به تمام دشمنانش پاسخ داد.

سردار سیف با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا با ایران گفت: ریشه دشمنی آمریکا به پیروزی انقلاب اسلامی بر می گردد.

وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دنیا بین دو ابرقدرت آمریکا و شوروی تقسیم شده بود و کشور سومی وجود نداشت؛ در آن زمان هیچ کشوری مستقل نبود یا زیر چتر شوروی و یا آمریکا بود.

سردار سیف ادامه داد : زمانی که حضرت امام خمینی (ره)انقلاب اسلامی را با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی شروع کرد آمریکا تمام تلاش‌ خود را برای مقابله با ایران در پیش گرفت تا این انقلاب پیروز نشود.

یکی از نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این همایش گفت: عشایر فقط شامل افرادی که در بافت عشایری زندگی می‌کنند نیستند بلکه به همه کسانی که با هویت عشایری حتی در شهر زندگی می‌کنند هستند، بنابراین عشایر خوزستان فقط افرادی که بین خوزستان و چهارمحال بختیاری تردد می‌کنند نیستند.

آیت اله محسن حیدری ادامه داد: بیشتر شهدای خوزستان از عشایر این استان هستند و امروز این همایش برای تکریم از شهدای عشایر خوزستان و در واقع تکریم از همه شهدای خوزستان است.

وی افزود: سرداران رشیدی که در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از حرم‌های مطهر به شهادت رسیدند یا هنوز در انتظار شهادت هستند بالاترین نقش را در جهاد ، دفاع و لبیک گویی به ولایت ایفا کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، شهدا را سرمایه‌های خوزستان بیان کرد و گفت: مردم خوزستان فقط سرمایه‌های مادی مثل نفت ، آب ، زمین کشاورزی ، گاز و ... را ندارند بلکه سرمایه بسیار بزرگی به نام شهدا دارند که هویت خوزستان را تشکیل داده است.

وی ادامه داد : عشایر خوزستان بزرگترین سرمایه خوزستان هستند که ، همدلی و مهربانی باعث همبستگی بین اقوام مختلف در این استان شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، سردار شاهوارپور را که به تازگی در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته را نماد مردم خوزستان بیان کرد و گفت:  تحریم فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان مسخره‌ترین تحریم‌ها است؛ سردار شاهوارپور نماد سپاه انقلاب اسلامی ، و نماد مردم خوزستان است.

به گزارش ایرنا دریادواره شهدای بسیج عشایر خوزستان و  بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در تالار امام خامنه ای مجتمع فجر اهواز برگزار شد جمعی ازفرماندهان بسیج و سپاه، برخی مسوولان و بزرگان طوایف و شیوخ عشایر خوزستان حضور داشتند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار