تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
کد خبر: ۱۹۶۲۶۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: بررسی مشکلات و تخلفات در تامین و توزیع گاز مایع در خوزستان از سوی شرکت‌های توزیع، به دادستانی سپرده می‌شود.

   شهنی روز سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت بیان کرد:با وجود برگزاری نشست های متعدد درباره نحوه توزیع گاز مایع در خوزستان،اما همچنان در بحث توزیع گاز ال پی جی در این استان مشکل وجود دارد و مشخص است که شرکت‌های توزیع توانایی توزیع مناسب گاز مایع را ندارند.

وی با بیان اینکه این مساله باعث شده بسیاری از مناطق خوزستان با کمبود این گاز روبه رو باشند گفت: با دادستانی در این خصوص صحبت خواهم کرد تا به بحث توزیع گاز مایع در خوزستان ورود کرده و با متخلفان در این بخش برخورد شود.

شهنی ادامه داد: انجمن گاز مایع و شرکت‌های تامین کننده این گاز وظیفه بررسی نحوه توزیع گاز را بر عهده دارند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: سهمیه گاز شهرستان ایذه تا پایان فروردین آینده نباید کسر شود و برای شرکت‌هایی که در توزیع گاز به ایذه کوتاهی کردند پرونده تشکیل و با آنها برخورد خواهد شد.

وی گفت: توزیع گاز مایع در شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا نیز بررسی خواهد شد.

پرداخت ضرر و زیان به مباشران خرید میوه عید از سوی وزارت صمت

شهنی در ادامه گفت: مباشران خرید میوه عید با خرید نقدی و پرداخت نکردن وام موافقت کرده اند؛ سود وام بانکی ۱۸درصدی که برای خرید میوه در نظر گرفته شده بود، به سود بخش خصوصی نبود.

وی افزود: وزرات صمت موافقت کرده تا هرگونه ضرر و زیان مباشران از خرید میوه عید را در پایان اردیبهشت سال آینده پرداخت کند.

دامداران را فراموش نکنیم

مدیرکل دامپزشکی خوزستان نیز در این نشست گفت: اگر دامداران به عنوان تولیدکننده گوشت قرمز فراموش شوند دچار ضرر و زیان خواهیم شد.

مصطفی کنار کوهی ادامه داد: کشتار دام سبک و سنگین در خوزستان نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد کاهش یافته و این نشان می‌دهد استفاده از گوشت دام تولید درون استان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه واردات گوشت از استان های دیگر و خارج از کشور نیز امسال به ۴۰ درصد رسیده است، گفت: در صورتی که از دامداران حمایت نشود سال آینده اگر قیمت گوشت افزایش یافت نباید تعجب کرد، چرا که دامداران با این وضعیت دیگر تولید دام نخواهند کرد.

کنارکوهی ادامه داد: با این وضعیت شرایط برای فعالیت واسطه‌ها فراهم می‌شود؛ برای استفاده هر چه بیشتر از تولید داخل باید وظیفه هر بخش مشخص شود.

توزیع نامناسب گاز مایع در خوزستان با وجود چند برابر شدن سهمیه این گاز در استان باعث کمبود و گران شدن قیمت آن شده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار