تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد خبر: ۱۹۶۷۵۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: رقابت‌های فوتوالی قهرمانی کشور در رده سنی جوانان روز جمعه با قهرمانی تیم یزد در اهواز به پایان رسید.

احسان حاجی نجف  اظهارداشت: این رقابت‌ها که حکم انتخابی تیم ملی را داشت و برای نخستین بار با درخواست خوزستان در رده سنی جوانان در روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن ماه در پارک ساحلی اهواز برگزار شد.

وی افزود: این مسابقات با حضور ۲۳ تیم از ۲۲ استان کشور برگزار شد که درنهایت چهار تیم یزد، خوزستان الف، زنجان و اصفهان به ترتیب مقام‌های اول تا چهارم این رقابت‌ها را کسب کردند.

حاجی نجف با بیان اینکه خوزستان با ۲ تیم الف و ب در این پیکارها حضور داشت، گفت: تماشای این رقابت‌ها رایگان بود و علاقه مندان بی‌شماری نظاره‌گر مسابقات بودند.

وی افزود: همانگونه که انتظار داشتیم تیم خوزستان به بازی فینال راه یافت و اگر بازیکنان این تیم دقت بیشتری داشتند می‌توانستند عنوان قهرمانی مسابقات را به خود اختصاص دهند.

 فوتوالی ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مشابه والیبال بوده اما مانند فوتبال با پا بازی می‌شود؛ زمانی امتیاز به دست می‌آید که توپ در زمین حریف به زمین اصابت کند یا حریف مرتکب خطا شود و یا نتواند توپ فوتوالی را برگشت دهد.

ارتفاع تور در زمین فوتوالی به ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر می‌رسد؛ یکی از مهمترین قوانین فوتوالی این است که توپ باید حداکثر با سه ضربه وارد زمین تیم مقابل شود. در واقع وقتی توپ وارد زمین می‌شود هر فرد اجازه این را دارد که تنها یک بار به توپ ضربه بزند.

از اوایل سال ۱۳۸۷ ایران به عضویت فدراسیون جهانی فوتوالی درآمد. ایران پس از تایلند دومین کشور آسیایی بود که این رشته را فعال کرد. سازمان تربیت بدنی در اواسط سال ۱۳۸۷ رشته فوتوالی را به رسمیت شناخت و در سال ۱۳۹۰ با نظر معاونت ورزش قهرمانی به عنوان یک انجمن جدید تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی قرار گرفت.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار