تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
کد خبر: ۱۹۷۳۰۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت:با پیگیری‌های انجام شده و به منظور حمایت از بخش مولد کشاورزی ، تسهیلات بانکی حوزه مکانیزاسیون کشاورزی استان از امتیازات مترتب بر امهال و بخشودگی موضوع بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه تصویب و به همه بانک‌ها ابلاغ شد.

محمد قاسمی‌نژاد افزود: با توجه به درخواست‌ها و پیگیری‌‎ها، مکاتبات و مساعدت‌ معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهادکشاورزی ، پیگیری‌های مردمی و استانی، تسهیلات بانکی برای حوزه مکانیزاسیون کشاورزی برای کشاورزان خسارت دیده از سیل خوزستان به بانک‌های عامل ابلاغ شد واین دسته از کشاورزان نیز مشمول امهال و بخشودگی ناشی از دیرکرد بازپرداخت شدند.
وی افزود: در این راستا بانک مرکزی با تجدید نظر در دستورالعمل اجرایی امهال اصل و بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلاتی دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه به خصوص سیل ویرانگر بهارامسال تبصره‌ای مبنی براینکه تسهیلات پرداختی بابت ماشین آلات کشاورزی ومکانیزاسیون مشمول امهال و بخشودگی می باشد را تصویب کرد.
قاسمی نژاد از کشاورزان خوزستانی خواست برای بهره‌مندی از تبصره یاد شده به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند تا به بانکها معرفی شوند.
در جریان سیل مهیب بهار امسال که بیش از ۲۰۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان دچار آبگرفتگی شد دولت استمهال بازپرداخت وام‌ها، بخشودگی و دیرکرد وام کشاورزان خوزستانی را تصویب و بانک مرکزی ابلاغ کرد.
این سیلاب بی سابقه علاوه بر انکه ۲۴شهرستان خوزستان را درگیر کرد بیش از ۸۰هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی و نیشکری خوزستان خسارت زد و بخش مهمی از زیرساخت‌های کشاورزی استان را ویران کرد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار