تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
کد خبر: ۱۹۷۳۰۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
دادستان دزفول:
  دادستان عمومی و انقلاب دزفول گفت: افرادی که آگاهانه یا ناآگاهانه به شخصیت‌ها از جمله ائمه جمعه دزفول، مدیران شهرستانی، استانی، کشوری و لشکری توهین می‌کنند منتظر برخورد جدی قضایی باشند.

 منصور محمدی خباز عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن دادسرای دزفول افزود: برخی از این افراد با شماره‌های ناشناس اقدام به انتشار مطالب توهین آمیز در فضای مجازی می‌کنند که تمام آنها را رصد می‌کنیم.

وی توهین به شخصیت‌ها به ویژه روحانیت را خط قرمز خود دانست و هشدار داد: با افرادی که به صورت سازمان یافته قصد توهین و تخریب برخی شخصیت‌های کشوری و مذهبی را دارند در هر جایگاه و مکانی که باشند با آنها برخورد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول با تاکید بر اینکه کوچکترین توهین برخورد قاطعانه خواهد داشت، افزود: تعدادی از شماره‌های ناشناس و اتاق فکر آنها شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه امنیت انتخابات از همه چیز برای من مهمتر است، گفت: نیروی انتظامی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی موارد را رصد می‌کنند و در حال تشکیل پرونده برای اهانت کنندگان به شخصیت‌های دزفول هستیم.

جای هیچ نگرانی درخصوص سلامت انتخابات نیست

محمدی خباز با تاکید بر لزوم ایجاد آرامش در جامعه برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیان کرد: انتظار داریم تبلیغات انتخابات در فضایی کاملا سالم و آرام پیش رود تا در روز انتخابات آرامش در شهرستان حاکم باشد.

وی همکاری رسانه‌ها با دستگاه قضایی را برای کنترل فضای مجازی ضروری خواند و گفت: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی در شرایط انتخابات تنش و حاشیه ایجاد نکنند.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول از رسانه‌ها خواست در کنترل و آرام کردن فضا همکاری کنند و از انتشار کلیپ‌ها و مطالبی که جو شهرستان را ملتهب می‌کنند بپرهیزند.

وی با اشاره به تشکیل کمیته تخلفات انتخاباتی به ریاست رییس دادگستری و دبیری دادستان گفت: این کمیته به طور جدی به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌کند.

محمدی خباز با بیان اینکه شرایط برای برگزاری انتخابات سالم در دزفول مهیا است، افزود: هیات‌های اجرایی و نظارت به صورت شبانه‌روزی برای تامین سلامت انتخابات و افزایش مشارکت مردم در انتخابات در حال تلاش هستند و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه افراد در هر حوزه‌ای می‌توانند رای بدهند، اظهارداشت: قانون منعی برای رای دادن افراد در حوزه‌های انتخابیه ایجاد نکرده است.

تخلفات انتخاباتی در دزفول

دادستان عمومی و انقلاب دزفول با بیان اینکه تاکنون تخلف انتخاباتی گسترده یا برجسته‌ای در این شهرستان گزارش نشده است، گفت: قبل از ایام تبلیغات انتخابات، گردهمایی انتخاباتی یکی از نامزدها در یک تالار پذیرایی برگزار شده بود که بدلیل این تخلف به مدت ۲۴ ساعت تعطیل شد.

وی افزود: این تالار به سرعت و در حین برگزاری برنامه تبلیغاتی تخلیه و تعطیل شد و متولیان حتی نتوانستند برنامه خود را به طور کامل برگزار کنند ولی درنهایت بعد از تذکر به مدیر تالار بعد از ۲۴ ساعت بازگشایی شد.

محمدی خباز گفت: اغلب تخلفات انتخاباتی در دزفول موارد جزئی نظیر نشر اکاذیب، نصب بیش از حد بنرهای تبلیغاتی و پاره کردن تبلیغات دیگر نامزدها بوده و تخلف برجسته‌ای گزارش نشده است.

وی افزود: یک کارناوال تبلیغاتی نیز در شهر میانرود به راه افتاده بود که پرونده آن در حال تکمیل است.

محمدی خباز گفت: درخصوص درگیری بن جعفر گزارش رسمی به دادسرا نرسیده ولی طبق شنیده‌ها یکی از اهالی منطقه اعتراضی به نامزد مربوطه داشته که در این زمینه شکایتی نشده است.

وی افزود: یک مورد هم چاقوکشی شده که ضرب و جرحی صورت نگرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول با بیان اینکه متولی فضای مجازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اظهارداشت: گروه‌های متعددی به سرعت در فضای مجازی تشکیل می‌شود که کنترل آنها دشوار است.

وی افزود: تدابیر لازم برای بعد از انتخابات اندیشیده شده است و با افراد در هرجایگاهی که کوچکترین تحرکی علیه امنیت شهر انجام دهند برخورد قاطع می‌شود.

ضریب امنیت دزفول بالای ۹۰ درصد است

محمدی خباز با بیان اینکه ضریب امنیتی شهرستان دزفول به بالای ۹۰ درصد رسیده است، گفت: برخی با انتشار تصویر یک موتورسوار در فضای مجازی عنوان کردند شهر امنیت ندارد حال آنکه طبق استعلام صورت گرفته هیچ شکایت و یا مراجعه فردی به درمانگاه در آن روز گزارش نشد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای فردی که اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده بود، افزود: دزفول امنیت پایداری دارد و سارقان از این شهرستان فرار کرده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول درخصوص سرقت کابل‌های برق در برخی نقاط شهرستان اظهارداشت: شبکه هوایی کابل‌های برق رصد می‌شود ولی اغلب سرقت‌ها به صورت تکه تکه در نقاط مختلف شهرستان انجام می‌شوند.

وی با تاکید بر لزوم تبدیل کابل‌های برق به کابل خودنگهدار افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته آمار سرقت کاهش چشمگیری داشته ولی صفر نشده است.

محمدی خباز با بیان اینکه ۱۰۰ درصد سرقت‌ها در دزفول از لوله گاز انجام می‌شود، گفت: ۹۸ درصد سارقان بعد از آزادی دیگر مرتکب جرم نمی‌شوند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر سرقت‌های مسلحانه در شهرستان دزفول افزود: در گذشته هر روز بین ۲۰ تا ۳۰ سرقت منزل انجام می‌شد ولی اکنون این آمار کاهش چشمگیری داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول با بیان اینکه پرونده‌های جنجالی زیادی در دزفول نداریم، اظهارداشت: جلوی حکم ورشکستگی مدیرعامل کارخانه ورمی کمپوست را گرفتم تا روند رسیدگی به پرونده آن بهبود یابد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

 شهرستان دزفول با داشتن حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار