تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کد خبر: ۱۹۷۳۳۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 هواپیماها یکی از امنترین وسایل نقلیه میباشند اما این موضوع بدین معنا نمیباشد که این نوع وسایل نقلیه هرگز دچار سانحه نخواهند شد. امروزه هواپیماها به یکی از پرطرفدارترین وسایل نقلیه تبدیل شدهاند و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما از خدماتی که توسط این وسایل نقلیه ارائه میشود بهرهمند میشوند و به مقاصد مورد نطرشان منتقل خواهند شد.

گاها در اخبارها در مورد سوانحی که برای این نوع وسایل نقلیه رخ داده است روبرو خواهید شد. اخباری بسیار تلخ و ناگوار که شنیدن آن برای شنوندگان درد آور خواهد بود.

با وجود این گونه حوادث و سوانح هواپیماها همچنان به عنوان امنترین وسایل نقلیه در جهان شناخته میشود و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما و خرید بلیط خارجی ارزان از آنها برای جابجاییهای خود استفاده خواهند کرد.

اطلاع از خطرناک‎ترین هواپیماهای جهان قبل از خرید بلیط هواپیما

در ادامه به معرفی برخی از خطرناکترین هواپیماهای ساخته شده در طول سالهای مختلف خواهیم پرداخت و علل خطرناک بودن آنها را نیز مورد بررسی قرار میدهیم. در صورتیکه تمایل دارید با اینگونه هواپیماها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

اولین هواپیمای خطرناکی که قصد معرفی آن را به شما داریم هواپیمایی ساخته شده توسط شرکت هواپیما سازی ایرباس با نام ایرباس a310 میباشد. این هواپیما سالیان درازی در چرخه پرواز ایرلاینهای مختلف در حال فعالیت بوده و افراد زیادی با استفاده از خرید بلیط هواپیما و یا تهیه بلیط ارزان هواپیما توسط این نوع هواپیما به مقاصد مورد نظرشان منتقل شدهاند.

از این نوع هواپیما امروزه در برخی از شرکتهای هواپیمایی نیز استفاده میشود. زمانی که این نوع هواپیما توسط شرکت ایرباس به بازار جهانی عرضه شد به دلیل داشتن پیشرفتهای نسبتا زیادی نسبت به مدل قبلی خود مورد توجه افراد و شرکتهای هواپیمایی بسیاری قرار گرفت و بسیاری از این شرکتها از آن برای جابجایی مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما و با خرید بلیط خارجی ارزان قصد انجام سفر هوایی را داشتند مورد استفاده قرار دادند.

این هواپیما مورد بررسی توسط شرکای اتحادیه اروپایی شرکت ایرباس قرار گرفت و زمانیکه از سودآوری آن اطمینان حاصل شد برای این نوع هواپیما مشتقاتی دیگر طراحی شد که برای فعالیت مورد بررسی قرار گرفت.

همانطور که گفته شد از این هواپیما برای جابجایی مسافرانی که با تهیه بلیط هواپیما و یا بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی داشتند در بسیاری از شرکتهای هواپیمایی استفاده شده است که همین موضوع نشان دهنده میزان محبوبیت این نوع هواپیما در بین شرکتهای مختلف هواپیمایی بوده است.

در این نوع هواپیما از سیستم جدیدی استفاده شده بود که سبب میشد در کابین خلبان دیگر احتیاجی به وجود مهندس پرواز نباشد و همین امر به منحصب بفرد بودن این هواپیما کمک شایانی کرد و از استقبال بالایی برخوردار شد.

نشانگرهایی که باید توسط مهندس پرواز بررسی میشد در این نوع هواپیما به مقابل خلبان انتقال پیدا کرد و از سیستم کنترل با سیم به شکلی محدود در این هواپیما استفاده شده بود.

با توجه به مطالبی که ارائه شد شاید این سوال برایتان پیشآید که نقطه ضعف این نوع هواپیما چیست و چرا در گروه هواپیماهای خطرناک جهان جای گرفته است؟ در ادامه در رابطه با خطراتی که در این هواپیما احتمال وقوع آن وجود دارد خواهیم پرداخت.


اطلاع از خطرناک‎ترین هواپیماهای جهان قبل از خرید بلیط هواپیما

این هواپیما را شرکت هواپیما سازی ایرباس در سالهای 1983 تا 2007 تولید و به بازار جهانی عرضه میکرد و بسیاری از خطوط هوایی با استفاده از این هواپیما مسافرانی که با استفاده از خرید بلیط خارجی ارزان قصد انجام سفرهای هوایی داشتند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل میکردند.

این نوع هواپیما را همچنان میتوان در بسیاری از خطوط هوایی کشورهای مختلف مشاهده کرده از آن برای جابجایی مسافرنی که با بلیط ارزان هواپیما قصد جابجایی دارند استفاده میشود.

البته در بسیاری از خطوط هوایی معتبر و مطرح جهان دیگر از نوع هواپیما استفاده نخواهد شد و انواع جدید آن جایگزین این مدل شده است و برای انتقال مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما قصد جابجایی دارند از آنها استفاده میشود.

این مدل از هواپیمای ساخته شده توسط شرکت هواپیماسازی ایرباس را میتوان در کشورهای جهان سومی چون پاکستان مشاهده کرد که همچنان در خطوط هوایی این کشور در حال فعالیت میباشد.

همانطور که گفته شد آخرین سری از این نوع هواپیما در سال 2007 توسط این هواپیما به بازار جهانی عرضه شد و تولید آن توسط شرکت متوقف شد از اینرو دیگر قطعات اصلی و فرعی این هواپیما نیز تولید نخواهد شد و اگر این هواپیما دچار نقصی در بخش فنی خود شود اینکه بتوان قطعات یدکی آن را در بازار پیدا کرد بسیار دشوار و یا غیرممکن میباشد.

و اما درباره هواپیما بوئینگ ۷۲۷ و نکاتی درباره تهیه خرید بلیط هواپیما بیشتر بدانید.

بدترین حالت برای بوجود آمدن نقص فنی در هنگام پرواز است زمانیکه این هواپیما با در برداشتن مسافرانی که با استفاده از خرید بلیط خارجی ارزان و یا بلیط ارزان هواپیما قصد سفر دارند دچار نقص فنی شود و ایمنی تمامی سرنشینانی که با این هواپیما در حال پرواز هستند از دست برود و با خطراتی جدی روبرو شوند.

با توجه به این مشکلاتی که ممکن است برای این نوع هواپیما رخ دهد اما هواپیما a310 همچنان در حال فعالیت است و افراد زیادی همه ساله با استفاده از این هواپیما و با تهیه خرید بلیط خارجی ارزان و بیط ارزان هواپیما به انجام سفرهای هوایی خواهند پرداخت.

اطلاع از خطرناک‎ترین هواپیماهای جهان قبل از خرید بلیط هواپیما

هواپیمای بعدی که در لیست خطرناکترین هواپیماهای جهان قرار خواهد گرفت هواپیمای مک دونل dc9 خواهد بود. این هواپیما که توسط شرکت هواپیماسازی داگلاس طراحی و تولید شده است یکی دیگر از هواپیماهای خطرناک موجود در جهان میباشد که در سالهای 1965 الی 1982 ساخته و به بازار جهانی عرضه میشده است.

خطوط هوایی که از این نوع هواپیما استفاده میکردند همه ساله مسافران زیادی را که با استفاده از بلیط خارجسی و یا بلیط ارزان هواپیما قصد سفر داشتند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل کردهاند.

تولید و ساخت این هواپیما از سال 1982 به طور کامل متوقف شد و اولین شرکت هواپیمایی که از این نوع هواپیما در ناوگان هوایی خود استفاده کرده است شرکت جت ایرلاین بوده است.

با توجه به تاریخچهای که در رابطه با این هواپیما در دسترس میباشد از این هواپیما در سال 1965 برای اولین استفاده شده است. هرچند از ساخت آخرین مدل از این نوع هواپیما سالیان بسیاری است که میگذرد اما همچنان این هواپیما را میتوان در برخی از خطوط هوایی کشورهای مختلف مشاهده کرد که در حال فعالیت میباشد و مورد استفاده قرار میگیرد.

آماری در رابطه با این هواپیمای خارج از تولید در دسترس است که با توجه به آن تعداد 315 فروند از این نوع هواپیما که سالیان درازی است که از چرخ تولید خارج شده است در خطوط هوایی کشورهای مختلف در حال فعالیت است و از آنها برای جابجایی مسافران استفاده میشود.

با توجه به قدیمی بودن این هواپیما و امکان بوجود آمدن نقص فنی در هنگام پرواز و همچنین کمبود قطعات یدکی اصلی و فرعی این نوه هواپیما این هواپیما که توسط شرکت هواپیمایی داگلاس تولید میشده در لیست خطرناکترین هواپیماهای جهان قرار خواهد گرفت که همچنان در حال فعالیت میباشد و در بسیاری از شرکتهای هواپیمایی برای انتقال مسافرانی که قصد انجام سفر هوایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوهبر نبود لوازم یدکی این نوع هواپیماها که سالیان درازی از چرخه تولید خارج شدهاند بکار گرفتن چنین هواپیماهای مسنی که از تکنولوژی قدیمی نیز استفاده میکنند بسیار خطرساز خواهد بود و احتمال بوجود آمدن سوانح هوایی را افزایش میدهد که در صورت وقوع چنین حوادثی ایمنی مسافران با چالش بزرگی روبرو خواهد بود.

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار