تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد خبر: ۱۹۷۳۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 

- رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: برای اجرای هرچه بهتر طرح «سلامت نوروزی» این طرح به صورت آزمایشی و در قالب طرح «تشدید» در خرمشهر آغاز شد.

پرویز میرزایی گفت: با توجه به آغاز طرح نظارت نوروزی از ۲۰ اسفندماه امسال مقرر شد با فاصله زمانی و پیش از فرا رسیدن این تاریخ به عنوان پیش درآمد نظارت بر اماکن و صنوف تشدید شود.

وی افزود: طرح «ضربت» یا «تشدید» نظارت از ۲۷ بهمن سال جاری با حضور ۹ اکیپ دو نفره بازدید از بازار روز خرمشهر انجام شد و نظارت بر بازار صفا نیز در برنامه طرح تشدید نظارت پیش‌بینی شده است.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر با یادآور شدن اینکه طرح «سلامت نوروزی» با مشارکت تمام نیروهای بهداشت محیط و در تمام سطح شهرستان انجام می‌شود، بازدید از زیارتگاه‌ها و اماکن عمومی را از اولویت نظارتی دانست.

وی گفت: در طرح اصلی که طرح تشدید نظارت در نوروز است، نظارت بر اصناف حساس همچون مواد غذایی از جمله آجیل و شیرینی و بستنی‌فروشی‌ها، فست فودها در همه شهرستان به ویژه زیارتگاه و اماکن عمومی انجام می‌شود.

میرزایی در ادامه از پلمب سه نانوایی در خرمشهر طی هفته گذشته خبر داد و اظهار کرد: در ادامه اجرایی شدن مصوبه جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌ها و در طی بازدید مشترک مرکز بهداشت و ادارات محیط زیست، صنعت و معدن و اماکن، سه نانوایی در خرمشهر پلمب شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه این نانوایی‌ها تعهدات لازم را دادند، از نو بازگشایی شدند.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر با تأکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح حذف کیسه‌های پلاستیکی از نانوایی‌های خرمشهر است، این نکته را نیز یادآور شد که الزامی برای دادن کیسه‌های پارچه‌ای بر نانوایی دیده نشده است و نانوایی‌ها به اختیار خود می‌توانند کیسه‌های پلاستیکی به مشتریان ندهند و یا کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی کنند.

بنا به گفته وی روند بازرسی از نانوایی‌ها تا آخر اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، حذف کیسه‌های پلاستیکی از نانوایی‌ها در ادامه اجرای حذف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از مراکز عرضه غذاهای گرم است و خرمشهر نخستین شهرستانی بود که این طرح را در قالب مصوبه شورای سلامت در کشور اجرایی کرد.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار