تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
کد خبر: ۱۹۷۴۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از ثبت یکهزار و ۳۰۰ باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در خوزستان خبر داد.

  مرتضی جمشیدی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: سال گذشته تعداد ۷۵۰ باشگاه کتابخوانی ثبت کند و در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سال ۹۸ با ثبت ۵۵۰ باشگاه این آمار به یکهزار و ۳۰۰ رسید.

او با بیان این که امسال شهرستان‌های استان حضور موثرتری در باشگاه‌های کتابخوانی داشتند، افزود: در این دوره شهرستان‌های اهواز، اندیمشک، مسجدسلیمان، سوسنگرد، ایذه، رامشیر، رامهرمز، دزفول، شوشتر، بهبهان، ماهشهر، شادگان، شوش، امیدیه، آغاجاری، اندیکا، هفتگل و کارون در جام باشگاه‌های کتابخوانی شرکت کردند که در این میان رامهرمز با ثبت ۲۲۰ باشگاه، بالاترین آمار را به خود اختصاص داد.

جمشیدی نقش امداد فرهنگی زمان سیل را در تاسیس باشگاه‌های کتابخوانی مهم برشمرد و عنوان کرد: با حضور مربیان باشگاه‌های کتابخوانی و اجرای برنامه‌های قصه گویی، کتابخوانی و توزیع کتاب بین کودکان و نوجوانان روستا‌ها موج علاقه مندی کودکان برای تاسیس باشگاه‌ها در روستا‌های سیل زده ایجاد شد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در این دوره مهد کودک‌های اهواز و چند شهرستان با تاسیس کتابخانه تخصصی در مهد کودک ها، برگزاری کارگاه‌های مستمر بلندخوانی ویژه کودکان و والدین توانستند تاثیر مثبتی را در این زمینه ایفا کنند.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار