تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
کد خبر: ۱۹۷۴۱۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: افتتاحیه دبستان عشایری ۴ کلاسه شهید هاشمی دزفول انجام شد.

 حمید قنبری در آیین افتتاحیه دبستان عشایری ۴ کلاسه شهید هاشمی دزفول گفت: نیاز‌ها و مطالبات آموزش و پرورش مکمل یک دیگر و در راستای توسعه پایدار هستند.

او افزود: آموزش و پرورش بن مایه اصلی توسعه، محرومیت زدایی و آبادانی است اگر خواستار پیشرفت هستیم باید همه نسبت به آموزش و پرورش احساس مسئولیت کنیم و مسیر رسیدن به اهدافش را هموار کنیم.

قنبری در ادامه با اشاره به شرایط آموزش و پرورش عشایر بیان داشت: نزدیک به ۱۵ هزار دانش آموز در ۱۴ منطقه عشایری مشغول تحصیل هستند که هرکدام با توجه به شرایط خود نیاز‌های متفاوتی دارند یکی نیاز به مدرسه دارد یکی نیاز به لباس و دیگری به لوازم تحریر نیاز دارد.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان تصریح کرد: آموزش و پرورش نهادی است که به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیاز‌های دانش آموزان باشد و در این راه نیاز به حضور ارگان‌ها و خیرین گرانقدر که همواره بازوان پرتوان ما بوده اند دارد و امروز مفتخریم که بزرگترین مدرسه خیرساز عشایری با استعانت از خداوند منان افتتاح کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر تلاش ویژه آموزش و پرورش عشایر بر بهسازی و نوسازی مدارس عشایری گفت: ساخت مدرسه در حیطه اختیارات اداره کل نوسازی مدارس است که در سال تحصیلی جاری با همت مدیر کل محترم نوسازی و آموزش و پرورش استان ۲۰ مدرسه سنگی تخریب و ۲۰ مدرسه نوساز جایگزین آن‌ها شدند و تا پایان سال تحصیلی ابتدایی سال تحصیلی اینده ۸۰ مدرسه پیش ساخته یک تا سه کلاسه به ارزش ریالی ۵۰میلیارد ریال جایگزین ۸۰ مدرسه سنگی عشایری می‌شوند.

او در پایان ضمن تقدیر از خیر مدرسه ساز بهمن دریکوند که این مدرسه را به یاد پدرسش ساخته است گفت: با ساخت مدرسه نام سازنده همیشه زنده می‌ماند و در تاریخ عشایر ماندگار خواهد شد، آموزش و پرورش عشایر همچنان نیازمند حضور خیرین در حیطه‌های مختلف سازندگی، پوشاک، و لوازم و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی است.

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار