تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
کد خبر: ۱۹۷۴۴۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از کنترل نشتی گاز در خط ۱۸ اینچ ارسال گازهای تقویت فشار مارون ۴ در خوزستان خبر داد و گفت: فشار در این خط به صفر رسیده است.

  حمید کاویان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با رد برخی اظهارات در خصوص برخورد بیل میکانیکی با این خط، بیان کرد: چنین برخوردی صورت نگرفته و این اتفاق به دلیل نشتی به وجود آمده بین واشرهای اتصال خطهای ۱۰ اینج مایعات و ۱۸ اینج، رخ داده است.

وی ادامه داد: نشتی گاز در این خط هم‌اکنون کنترل شده و با اقدامات صورت گرفته خط آسیب دیده کاملا تخلیه شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون افزود: خطر رفع شده و جای نگرانی وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، ۲۳ اسفند ۹۷ نیز خط لوله انتقال گاز در جاده اهواز - ماهشهر به دلیل نشت نفت و گاز منفجر شد که منجر به کشته شدن چهار نفر و مصدوم شدن پنج نفر شد.

بخش غیزانیه با بیش از ۸۰ روستا و ۲۶ هزار نفر جمعیت، محل تمرکز بزرگترین تولیدکنندگان نفت است. شرکت‌های نفت و گاز کارون، نفت و گاز مارون، پتروشیمی مارون واحد اهواز، واحدهای نمک زدایی و شرکت سیالات انگیزشی وابسته به شرکت ملی حفاری در غیزانیه فعالیت می‌کنند که هر کدام از اینها مشکلات زیست محیطی مربوط به خود را دارند.

حدود ۳۰۰ چاه نفت در بخش غیزانیه وجود دارد. نشت نفت و یا پساب کارخانه‌های نمک زدایی از لوله‌های فرسوده، هر چندگاهی اعتراض اهالی را به دنبال دارد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار