تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
کد خبر: ۱۹۷۷۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه مشکل فعلی کشور امنیت روانی است، گفت: شیوع ویروس در کودکان خیلی کم بوده و مرگ‌ومیر در آنها ۰.۲ درصد است.

 حاتم بوستانی بعدازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: جامعه در حال حاضر نه به ماسک و مایع دستشویی بلکه بیشتر از همیشه به آرامش نیاز دارد و اعتماد عمومی هرگز با اخلال در آرامش مردم کسب نمی‌شود بلکه باید آرامش و اعتماد عمومی جامعه هم‌زمان با هم حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه برای انجام وظیفه نیاز به آرامش وجود دارد، ادامه داد: در آمریکا سالانه ۲۰۰ هزار نفر به دلیل آنفولانزا جان خود را از دست می‌دهند ولی در مورد ویروس کرونا با وجود اینکه احتمال مرگ برای ۲ درصد بیماران وجود دارد بسیار مورد بزرگنمایی قرار گرفته و تمام مرزهای کشور مسدود شده است.

وی گفت: احتمال خطر مرگ افراد با سنین زیر ۱۰ سال به وسیله ویروس کرونا تنها ۰.۲ درصد است و میزان شیوع ویروس در این رده سنی خیلی کم است.

بوستانی با اشاره به نیاز به آرامش مردم در این شرایط سخت گفت: مشکل فعلی امنیت روانی است که همه در ایجاد و حفظ آن ایفای نقش داریم بنابراین نباید مردم را مضطرب کنیم چون اضطراب و استرس منجر به تصمیم‌گیری‌های غلط در بین آنها می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز به فراهم شدن تمهیدات ویژه برای مقابله با ویروس کرونا در استان خوزستان اشاره کرد: بیمارستان رازی به عنوان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در استان خوزستان و همچنین برای انتقال بیماران مشکوک به ابتلاء به این ویروس پیش‌بینی شده است.

بوستانی با عنوان اینکه هنوز نتیجه آزمایش و نمونه‌گیری هیچ بیمار مشکوکی مثبت اعلام نشده است، اضافه کرد: اگر نتیجه آزمایش برای افراد مثبت هم باشد تنها ۲ درصد از افراد مبتلا به این ویروس آن هم در صورت داشتن پیش‌زمینه بیماری‌های دیابت، کلیوی، قلبی یا نقص سیستم ایمنی و سن بالا در خطر مرگ قرار دارند.

وی گفت: تنها خطر عمده در مورد ویروس کرونا میزان شروع بالای آن و ماندگاری بیشتر (نسبت به سایر ویروس‌ها) در سطوح مختلف است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: همه دستگاه‌ها برای مقابله با ویروس کرونا کنار هم فعالیت می‌کنند و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به مقابله با این ویروس نیست.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار