تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
کد خبر: ۱۹۷۷۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بارندگی، تندباد لحظه‌ای و گرد و ‌غبار محلی پدیده‌های غالب هواشناسی خوزستان تا روز چهارشنبه این هفته در این استان هستند.

به گزارش  اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: تا اواخر روز چهارشنبه با تاثیر سامانه بارشی همچنان شاهد بارش باران همراه با رعد و برق ، وزش باد متوسط تا شدید، تندباد لحظه‌ای و احتمال تگرگ در مناطق مستعد خواهیم بود.
وی افزود: در مناطق جنوبی و مناطق مرکزی خوزستان به دلیل وزش تندباد لحظه‌ای برای ساعاتی انتظار کاهش دید افقی به دلیل پدیده گرد و غبار محلی وجود دارد. همچنین امروز بارش در مناطق شمال و شرق و ارتفاعات خوزستان از حجم بالایی برخوردار است و بارش در ارتفاعات به صورت برف است. شمال خلیج فارس در این مدت مواج پیش بینی می شود.

سبزه زاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری با ۳۱.۱ و دهدز با ۹.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را در خوزستان داشتند.حداکثر دمای اهواز ۲۸.۸ و حداقل ۱۶.۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۹ صبح روز سه شنبه در تاراز ۵۲،  ایستگاه لالی ۴۴.۹، دره بوری (روستایی از توابع بخش مرکزی لالی) ۴۴، حسینیه اندیمشک ۴۱.۱، شوشوتر ۳۲، بستان ۳۰.۱، شوش ۲۸.۸، گتوند ۲۷، دهدز ۲۶.۹، مسجدسلیمان ۲۶، دزفول ۲۵.۹، ایذه ۲۵.۷، کشاورزی اهواز ۹.۵، اهواز ۸.۲، رامهرمز ۴.۲ و شادگان ۰.۱ میلیمتر گزارش شد.

اداره کل هواشناسی خوزستان روز چهارشنبه گذشته در اخطاریه ای از ورود سامانه بارشی در هفته جاری به خوزستان خبر داده بود.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار