تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
کد خبر: ۱۹۷۸۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه شدت بارش ها در استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور همچنان ادامه دارد، بنابراین امکان آبگرفتگی معابر ، سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌ها ، لغزندگی جاده و کاهش دید در محورهای مواصلاتی این مناطق وجود دارد؛ هموطنان مراقب باشند.

فریبا گودرزی افزود: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، سامانه بارشی مستقر در کشور طی امروز در نوار غربی کشور، دامنه های البرز، زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت کمتر در مرکز شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.

وی اظهار داشت: بارش در غرب و جنوب غرب گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش هایی از شمال غرب به شکل برف، در سواحل دریای خزر به شکل باران و در شمال شرق به شکل برف و باران پیش‌بینی می‌شود که شدت آن در لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز،  تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: پیش بینی می شود که به تدریج از اوایل شب از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کاسته شود، این سامانه پنجشنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی سبب بارش برف و باران و در شمال خراسان جنوبی بارش باران پراکنده می‌شود و از اواخر وقت به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

گودرزی گفت: جمعه و شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم است، از بعدازظهر شنبه تا اواسط یکشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و به تدریج از بعدازظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و بخش‌هایی از غرب بارش باران، در مناطق مرتفع و سرد بارش برف و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: طی دو روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت خلیج فارس به ویژه نیمه شرقی آن و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

باران و رگبار در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز تهران ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد شدید خواهد بود که در شب کاهش ابر خواهد داشت اما وزش باد رخ می‌دهد و به تدریج صاف می‌شود. کمینه دمای امروز صبح تهران ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: چالدران با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و برازجان و راسک با دمای ۳۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار