تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
کد خبر: ۱۹۸۴۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  استاندار خوزستان با اشاره به اینکه حضور ۵۰ درصدی کارکنان در دستگاه‌های دولتی به صورت یک روز درمیان پابرجاست، گفت: بازگشت ساعت کار ادارات به حالت عادی یک تصمیم ملی است اما با این حال پیگیر کاهش ساعت کاری کارکنان هستیم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی  بیان داشت: درخواست استان به صورت رسمی به قرارگاه ملی مقابله با کرونا ارائه شده اما تا زمان تصمیم گیری قطعی در این رابطه، ساعات کاری همان روال عادی است.

وی با بیان اینکه حضور کارکنان دستگاه‌های اداری به صورت ۵۰ درصد و یک روز درمیان پابرجا است، گفت: این تصمیم با نظر استان اعمال شده و این امکان وجود دارد تا کارکنانی که باردار و یا دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند در محل کار حاضر نشوند.

زمینه میزبانی از مسافران در خوزستان فراهم نشده است

رئیس شورای تامین استان خوزستان همچنین در واکنش به انتقادها برای بسته نشدن مسیرهای ورودی به خوزستان، گفت: رفع محدودیت‌های ترددی یک سیاست ملی قرارگاه مقابله با کرونا است و برخی اقدامات استان‌های دیگر برای جلوگیری از ورود مسافران لغو شده است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که زمینه میزبانی استان خوزستان از مهمانان به هیچ عنوان فراهم نشده و این درحالی است که از ۲ هفته گذشته در نشست ستاد سفرهای استان از متولیان این امر خواسته شد که اقامتگاه ها، مدارس، مهمانسراهای دولتی و دیگر اماکن شرایط میزبانی مسافران را به وجود نیاورند.

استاندار خوزستان سلامت مردم را در اولویت کاری خود دانست و گفت: رعایت توصیه‌ها و دستورات ملی برای مقابله همگانی با ویروس کرونا ضروری است.

وی همچنین درخصوص بسته شدن اماکن مذهبی، توضیح داد: این موضوع مصوبه شورای تامین استان خوزستان بوده و به اداره کل اوقاف استان ابلاغ شده است.

نماینده عالی دولت در خوزستان در واکنش به برخی انتقادها مبنی بر اینکه اعلام برگزار نشدن نماز جمعه در شهرهای استان با تاخیر بوده است، گفت: چنین چیزی نبوده به این خاطر که بعد از ثبت نخستین مورد بیمار مبتلا به این ویروس مصوبه شورای تامین استان مبنی بر برگزار نشدن نماز جمعه به ستاد برگزاری نماز جمعه ابلاغ شد.

وی یادآور شد: در صورتی که این اقدامات صورت نمی‌گرفت؛ شرایط استان خوزستان نیز مانند دیگر استان‌های کشور بود که بعضا از آمار بالاتری برخوردار هستند.

شریعتی به موضوع ورود برخی طلاب از استان قم اشاره کرد و گفت: به صورت موردی چنین موضوعاتی را در استان داشتیم اما چیزی تحت عنوان ورود دسته جمعی و یا سازماندهی شده نداشتیم.

وی افزود: بعد از اینکه متوجه حضور برخی از طلاب در استان شدیم، فورا تیم‌های پزشکی اعزام و اقدام به اخذ آزمایش‌های مربوطه کردند و اگر افراد مشکوک به ابتلا در بین آنها وجود داشت، فورا به مراکز درمانی هدایت شدند.

خواسته‌های بخش خصوصی و کسبه به هیات دولت منتقل می‌شوند

نماینده عالی دولت در خوزستان همچنین به ارتباط ویدئو کنفراس استانداران با وزیر کشور اشاره کرد و گفت: از این طریق مطالبات، پیشنهادها و خواسته فعالان اقتصادی بخش خصوصی و نیز کسبه به اطلاع وزیر کشور رسانده شد و قرار است این موضوع در نشست هیات دولت برای تصمیم گیری مطرح شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اول کشور در حال حاضر موضوع سلامت مردم است، گفت: در وقت مقرر به موضوعات اقتصادی که این بیماری آنها را تحت تاثیر قرار داده، رسیدگی خواهد شد.

شریعتی همچنین در پاسخ به پرسشی که چرا مصوبات قرارگاه در حوزه جایگاه‌های پمپ بنزین رعات نمی‌شود، گفت: همه جایگاه‌ها موظف هستند از کارکنان خود برای مراحل بنزین زدن خودروها استفاده کنند.

وی یادآور شد: شهروندان خوزستانی در صورت مشاهده چنین بی‌توجهی‌هایی می‌توانند موارد  را به روابط عمومی و یا اداره کل بازرسی استانداری خوزستان منتقل کنند.

بیماری جدید کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و این امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر شنبه ۱۷ اسفندماه به پنج‌ هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده و همچنین هزار و ۶۶۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار