تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
کد خبر: ۱۹۸۴۸۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به سیرصعودی ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان از ثبت ۴۸ مورد جدید ابتلا به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این دانشگاه دکتر علی احسان پور اظهار داشت:  در شهرستان های استان به تفکیک ۱۱ نفردر اهواز، هشت نفر آبادان،هفت نفر دزفول ، پنج نفر شادگان، هفت نفر خرمشهر، چهار نفر رامهرمز ،۲ نفر ماهشهر و شهرستان های باوی، شوشتر،کارون و شوش هر کدام یک مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده تا مبتلایان این ویروس در خوزستان به ۲۲۱ نفر در استان افزایش یابد.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار از شهرهای باوی و رامهرمز جان خود را از دست دادند و  جان باختگان این بیماری در استان به ۳۲ نفر رسید.

احسان پور بیان کرد: در حال حاضر متوسط سن مبتلایان استان ۵۲ سال و متوسط سن بیماران فوت شده ۶۳ سال است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  با اشاره به بروز موارد اخیری که پس از سفرهای خارج استانی به خصوص سفرهای هوایی مشاهده شده گفت: از مردم خواهشمندیم از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده و در صورت نیاز ضروری به مسافرت های هوایی، رعایت اصول بهداشتی از جمله، استفاده از ماسک مناسب و دستکش را جدی بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه خوزستان در دوره پیک ابتلا به این ویروس است گفت: از مردم انتظار داریم با رعایت توصیه های بهداشتی و پرهیز از حضور غیرضروری در سطح شهر، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی را همراهی کنند و اطمینان داشته باشند نیروهای حوزه درمان با تمام توان در کنار مردم شریف استان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گفته وی در روز ۲۳ اسفند ماه  ۱۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شد و هیچ مورد  فوتی نداشتیم و در مجموع ۱۷۳ نفر مبتلا ثبت شده بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز ۲۴ اسفندماه اعلام کرد: تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و چهار هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار