تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
کد خبر: ۱۹۸۶۳۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 داریوش بهارلویی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دو سیلاب ورودی به استان خوزستان امروز توسط سدهای دز و کرخه مهار شد، میزان ورودی ساعتی در این دو سد از 1500 مترمکعب بر ثانیه گذشت که در مخزن سدهای مذکور تعدیل و مهار شد.

وی افزود: دومین سامانه از روز چهارشنبه 28 اسفندماه وارد می‌شود که شدت متوسطی دارد و مدل‌ها و برآوردها نشان می‌دهند که سیلاب حاصل از این سامانه نیز مهار خواهد شد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان ادامه داد: از ابتدای سال آبی تاکنون 5 سیلاب در حوضه و سد کرخه، سه سیلاب در حوضه سد دز و دو سیلاب در حوضه سد کارون تاکنون به‌طور کامل مهار شده به‌گونه‌ای که خوشبختانه در پایین‌ دست هیچ گونه آثاری نداشته است.

بهارلویی عنوان کرد: امیدواریم تا پایان تمامی سیلاب‌های بزرگ و کوچک حوضه‌ها مهار گشته و مردم استان خوزستان در شرایط نامناسب فعلی دچار رنج و محنت بیشتری نگردند. تمامی تلاش مجموعه سازمان آب و برق استان خوزستان در همین راستا بوده و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌ شده است.

براساس مدل‌های هواشناسی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته سامانه بارشی در راه استان خوزستان و استان‌های بالادست آن خواهد بود که احتمال وقوع سیلاب دور از انتظار نیست.

در فروردین‌ماه سال گذشته خروجی سد کرخه به بیش از 2 هزار مترمکعب بر ثانیه و خروجی سد دز نیز به بیش از سه هزار مترمکعب بر ثانیه رسید.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار