تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
کد خبر: ۱۹۸۷۴۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار شهرستان اندیمشک سلامت مردم را از اولویت های مهم دانست و گفت: محدودیت ترافیکی اعمال شده در ورودی اندیمشک در پل زال برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، موجب شد ورود مسافران نسبت به مدت مشابه سال قبل‌تر ۸۷ درصد کاهش داشته است.

پیمان جهانگیری افزود: تدابیر شدید در ورودی اندیمشک اندیشیده شده و با نظارت روزانه ، همه مسافران از ورودی پل زال به مبدا سفر خود بازگردانده می شوند.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامت مردم ، ایام نوروز امسال هیچ گونه امکانات رفاهی و تفریحی به مسافران نوروزی اختصاص داده نشده است.

وی بیان کرد:تردد در سطح شهرستان از شرایط پرخطر محسوب می شود و با توجه به اینکه اندیمشک ورودی خوزستان است و هرسال جمعیت میلیونی مسافران از اندیمشک تردد می کنند این تردد ها محدود شد.
وی  از شهروندان خواست از هرگونه تردد در سطح شهرستان خودداری کرده و تا دو هفته آینده خود را قرنطینه خانگی کنند.

فرماندار اندیمشک تصریح کرد: بازدید مسافران از همه اماکن تفریحی گردشگری از جمله سدهای کرخه و دز ممنوع است ضمن اینکه هتل ها و مهمانسراها از پذیرش مسافران نوروزی تا اطلاع ثانوی منع شده اند.
وی افزود: این یک حرکت ملی برای حفظ سلامت آحاد مردم کشور است و لذا از همه مردم تقاضا می شود از مسافرت و تردد غیرضروری خودداری کنند.
جهانگیری با تقدیر از همکاری مردم اندیمشک در مدت شیوع بیماری افزود: بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان اندیمشک در سامانه غربالگری الکترونیکی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند و این همکاری و مشارکت مردم در پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری ، بسیار مهم است.

در حال حاضر ۴۲۲ در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۴۲ بیمار بهبود یافته و مرخص شده اند اما ۵۷ نفر فوت کرده و ۱۲۰ بیمار دیگر نیز در بیمارستان ها بستری هستند.

ویروس کرونا موسوم به کووید – ۱۹ ، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و به همه کشورهای جهان سرایت کرده است.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار