تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
کد خبر: ۱۹۸۷۶۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از توقف گسترش ویروس کرونا یا کووید ۱۹ در حوزه این دانشکده در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

شکرالله سلمان‌زاده شمار بهبودیافتگان در حوزه جنوب غرب خوزستان را ۵۸ بیمار اعلام کرد و افزود: تاکنون ۹۰ نفر به ویروس کووید ۱۹ در حوزه جنوب غرب خوزستان مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۳۵ نفر در آبادان، ۳۸ نفر در خرمشهر و ۱۷ نفر در شادگان به ثبت رسیده است.

 وی افزود: تعداد فوتی‌ها ۹ نفر است که سه نفر از آنها از آبادان، پنج نفر از خرمشهر و یک نفر از شادگان بوده است.

سلمان‌زاده با بیان اینکه امروز تعداد بستری شده‌های بیماران حاد تنفسی از ترخیص شده‌ها کمتر بود، گفت: امروز ۱۵ بیمار حاد تنفسی بستری و ۱۷ بیمار ترخیص شده است.

وی به ماندن در خانه و لزوم رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد و گفت: مردم باید هشدار ماندن در خانهو رعایت موازین بهداشتی را جدی بگیرند چون تنها راه پیشگیری از گسترش بیماری ماندن مردم در خانه‌ است.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از شلوغی ۲ هفته آینده ابراز نگرانی کرد و از شهروندان خواست تا با توجه به در نظر گرفتن تدابیری مانند کنترل ورود و خروج دروازه‌های آبادان، خرمشهر و شادگان از سفر خودداری کنند و اجازه بدهند کادر درمانی زنجیره انتقال را حذف کنند.

وی ادامه داد: مردم حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و در این طرح مشارکت کنند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند می‌شوند
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار