تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
کد خبر: ۱۹۸۷۹۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با اجرای کامل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان جهش بزرگی در تولید کشاورزی استان صورت خواهد گرفت.

کیخسرو چنگلوائی  با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: استان خوزستان ظرفیت‌های بزرگ و مهمی را در کشاورزی کشور دارد و نقش به سزایی را در تأمین غذایی و کشاورزی ایفا می‌کند.

چنگلوایی افزود: در ابتدای سال ۹۸ استان با بحران سیل مواجه شد و به رغم خسارت به زیرساخت‌های کشاورزی، یک و نیم میلیون تن نسبت به مشابه سال ۹۶ در محصولاتی همچون گندم، جو، کلزا و چغندرقند افزایش تولید داشته‌ایم.

وی بیان کرد: تاکنون ۵۰ درصد از خسارت‌های کشاورزان در سیل ۹۸ به کشاورزان پرداخته شده است و این آمادگی را داریم در صورت صدور مجوز، مابقی خسارت‌ها نیز پرداخت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه به اجرای فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی خوزستان اشاره کرد و گفت: از وزارت نیرو می‌خواهیم که مجوز تخصیص آب به بخش دوم این طرح را صادر کند.

چنگلوایی گفت: دولت در کشاورزی استان سرمایه‌گذاری خوبی کرده است که نمونه آن اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری است.

وی افزود: رهبری معظم انقلاب در سفر سال ۱۳۷۵ به استان خوزستان تأکیدشان بر اجرای احیای ۸۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در خوزستان بود و ما مطالبه گر اجرای ۳۰۰ هزار هکتار دیگر این طرح هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: اگر این طرح به طور کامل اجرا شود، پیش‌بینی می‌شود که در ۱۰ سال آینده، ۳۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی استان افزایش پیدا می‌کند.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار