تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۱۹۸۸۸۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
به سبب شیوع ویروس کرونا شورای تأمین شهرستان هندیجان با تعطیل کردن همه فعالیت‌های صیادی تا اطلاع ثانوی موافقت کرد تا صیادان در خانه بمانند و هیچ‌گونه فعالیت صیادی نداشته باشند.
شهرستان هندیجان از اولین شهرستان‌های خوزستان بود که در اوایل اسفندماه 98 اکثر فعالیت‌های شهری و ورود و خروج مسافران را ممنوع کرد و نقش بسیار مهمی در کنترل این بیماری را خطرناک را گرفت و نتیجه آن مصونیت هندیجان از این بیماری است.

بر همین اساس شورای تأمین شهرستان هندیجان با اتخاذ تصمیمی جدید کلیه فعالیت‌های صید و صیادی که جمعیت قابل‌توجهی را به خود اختصاص داده است تعطیل اعلام کرد. شیلات هندیجان نیز با صدور اطلاعیه‌ای موضوع را به اطلاع صیادان رسانده و از صدور هرگونه مجوز صیادی خودداری می‌کند.

مردم هندیجان مراقب سلامتی خود باشند همه تلاش‌های مسئولان و نهادهای حکومتی برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا است که در تلاش هستند این بیماری را کنترل کنند اما برخی از مردم این موضوع را متوجه نمی‌شوند که کرونا شوخی ‌بردار نیست و باید در خانه بمانند و از ورود مسافر و افراد غیربومی خودداری کنند.

در هندیجان کلیه صنوف به‌جز (خواربارفروشی‌ها، سوپرمارکت‌ها، میوه و تره‌بار، مرغ فروشی، قصابی‌ها و داروخانه‌ها) تعطیل هستند و با متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد.

فلامرز مزارعی رئیس اداره شیلات هندیجان اظهار داشت: با مصوبه شورای تأمین و در جهت کنترل ویروس کرونا و محافظت از همه صیادان عزیز کلیه فعالیت‌های صیادی تعطیل‌شده و از صیادان عزیز درخواست حضور در منزل را داریم و از هرگونه ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی افزود: جمعیت زیادی از مردم شهر هندیجان به فعالیت‌های صیادی می‌پردازند و با انواع شناورها از لنج صیادی، قایق‌های صیادی و لنج های تجاری به دریا می‌روند تا هرکدام بتوانند معیشت خود را تأمین کنند؛ اما با توجه به شیوع بیماری کرونا شورای تأمین شهرستان تصمیم گرفت برای حفظ سلامتی صیادان تا اطلاع ثانوی این فعالیت‌ها را ممنوع اعلام کند تا زنجیره این بیماری قطع شود.

رئیس اداره شیلات هندیجان بیان کرد: با توجه به فصل صید و صیادی در هندیجان و کسب معیشت صیادان امیدواریم مردم عزیز همکاری خوبی با همدیگر داشته باشند و این بیماری کنترل و از بین رود تا صیادان بعد از پیک اول این بیماری به شغل خود برگردند.د.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار