تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
کد خبر: ۱۹۸۹۰۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 یک مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به پیش رو بودن اعیاد شعبانیه و عدم امکان حضور در مجامع حقیقی به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: باید از طریق ارتباطاتی که وجود دارد و فضای مجازی از این روزها بهره ببریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده با تبریک اعیاد شعبان و سالروز ولادت امام حسین (ع) اظهار کرد: قطعاً یکی از مهمترین وظایف همه ما مسلمانان به ویژه شیعیان شناخت انسان‌های بزرگی است که خداوند متعال آنها را الگو و سرمشق انسان‌ها قرار داده است. قطعاً امام حسین (ع) از چهره‌های بسیار ممتاز در بین این انسان‌ها است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های امام حسین (ع) بحث حریت و آزادی ایشان بود. البته این ویژگی شامل همه ائمه الهی و پیامبران است اما شرایط زمان و ویژگی‌های آن دوران به امام حسین (ع) این فرصت را داد که این بخش از ویژگی شخصیتی خود را به خوبی نشان دهد؛ حریت، آزادگی، نپذیرفتن ظلم و ذلت نخست در شخصیت درونی امام حسین (ع) شکل گرفت و پس از آن در شکل اجتماعی نمایان شد. بنابراین نخست باید ویژگی‌های اخلاقی امام حسین (ع) را در وجود خود متجلی کنیم و بعد به سراغ نمادهای اجتماعی آن برویم و در چنین شرایطی با خلاءهایی مواجه نخواهیم شد.

این مدرس حوزه علمیه و دانشگاه خاطرنشان کرد: امروز در دوران مختلف به روحیه حریت و آزادگی نیاز داریم. اکنون کشورهای زیادی از جمله ایران با بحران ویروس کرونا مواجه شده‌اند که در این شرایط باید همه دست به دست هم بدهیم و با انسجام، ایثار و فداکاری همانند ایثار کادر بهداشتی و درمانی پیش برویم.

حسن‌زاده بیان کرد: چنین ایثار و فداکاری را در حوزه‌های مختلف اقتصاد، صنعت، مجامع علمی و پژوهش نیاز داریم. در حال حاضر در دوران جمهوری اسلامی به مفاهیم و ارزش‌هایی که در شخصیت امام حسین (ع) متجلی شده نیاز داریم و قدرت، ثروت و سیاست نباید ما را فریب دهد و با همان روحیات دوران انقلاب و دفاع مقدس باید پیش برویم.

وی ابراز امیدواری کرد: با این روحیه ارزشمند از این بحران نیز عبور کنیم. اکنون اعیاد شعبانیه را پیش رو داریم اما امکان حضور در مجامع حقیقی وجود ندارد که باید در این شرایط از طریق ارتباطاتی که وجود دارد و فضای مجازی از این روزها بهره ببریم.

مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار