تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
کد خبر: ۱۹۹۱۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با توجه به نزولات جوی و تامین حقابه تالاب‌ها، شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی جمعیت پرندگان مهاجر به تالاب‌های استان بوده‌ایم.
  محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، در جریان بازدید از تالاب هورالعظیم در خصوص وضعیت تالاب‌های استان، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های سال گذشته و اعمال مدیریت در تأمین حقابه و حفظ و نگهداشت آب، وضعیت فعلی تالاب‌های استان خوزستان مطلوب است.
وی ادامه داد: تالاب‌ها به دلیل نقش کارکردی در معیشت و اقتصاد تالاب‌نشینان و البته محیط زیست، حیات پرندگان، آبزیان و جاندارانی که زندگی‌شان به زنده ماندن تالاب‌ها وابسته است بسیار با اهمیت هستند.
اشرفی افزود: با توجه به نزولات جوی امسال و سال آبی گذشته، اعمال مدیریت در تأمین حقابه و حفظ و نگهداشت آب تالاب‌ها، میزان آبگیری تا به امروز در تالاب هورالعظیم ۹۶ درصد، تالاب شادگان ۹۰ درصد، بامدژ ۸۶ درصد، میانگران ۸۴ درصد و بندون ۴۰ درصد برآورد شده است.
‏وی ادامه داد: خوشبختانه تالاب میانگران در ایذه امسال به صورت مستمر آب داشت و میزان آب در این تالاب کاهش پیدا نکرده است.
‏مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص تالاب‌های هور العظیم و شادگان گفت: علاوه بر نزولات جوی مناسب، اجرای برنامه‌های مدیریتی آب در این تالاب‌ها باعث شده تا بسیاری از قسمت‌ها که سال‌های قبل، خشک و به عنوان کانون‌های گرد و غبار در استان تبدیل شده بودند، زیر آب رفته و باعث شدند تا کانون‌های گرد و غبار در این قسمت‌ها مهار شود.
‏ اشرفی در بخش پایانی سخنان خود در خصوص مهاجرت پرندگان به تالاب‌های استان هم گفت: در زمستان سال گذشته تالاب‌های خوزستان پذیرای جمعیت زیادی از پرندگان مهاجر بودند و شاهد افزایش حدود ۱۰ درصدی جمعیت پرندگان مهاجر به تالاب‌های استان بوده‌ایم.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار