تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
کد خبر: ۱۹۹۱۳۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 سرپرست فرمانداری شهرستان اندیکا گفت : بارش‌های اسفند پارسال و فروردین امسال باعث شده تا همه چشمه‌ها و رودخانه‌های فصلی و دایمی در این شهرستان پر آب شوند.

حیدر کاظمی  بیان کرد: یکی از منابع خدادادی در این منطقه جغرافیایی، وجود چشمه‌ها و رودخانه‌های فصلی است که به نوعی می‌توان این شهرستان را به چشمه و آبشارها لقب داد.

وی افزود: این شهرستان همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در دل کوه های سر به فلک کشیده زاگرس از تنوع آب وهوایی و اقلیم خاصی برخوردار است.
سرپرست فرمانداری اندیکا ادامه داد: بارندگی ها سال آبی جاری در این شهرستان نرمال بوده و تنها از ابتدای فروردین تاکنون بیش از ۱۵۰ میلیمتر بارندگی در ایستگاه باران سنجی تاراز به ثبت رسیده است.

وی گفت: عمده این چشمه‌ها و رودخانه‌ها در منطقه شیمبار، شاهزاده عبداله ، تینا ، تاراز ، چلوار ، تازه ، سروند ، سوسن سرخاب ، تلوک ، موری ، کمفه ، سرحونی ، رپی ، شلا ، للر، قرار دارند.

در شهرستان اندیکا بیش از ۵۰۰ چشمه و رودخانه فصلی وجود دارد.

شهرستان اندیکا از اداره هواشناسی بی‌بهره است و این در حالی است که بنا بر آمار رسمی بیشترین میزان بارندگی در خوزستان از یکم تا چهاردهم فروردین در ایذه با ۱۱۷.۷ میلیمتر ثبت شده است.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه، دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر در شمال شرق خوزستان قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار