تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
کد خبر: ۱۹۹۱۳۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، آخرین آمار ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوستان را تشریح کرد.  شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان امروز در تشریح آخرین اقدامات و آمار مبتلایان به کرونا ویروس در جنوب غرب خوزستان، اظهار کرد: از ابتدای این بحران تاکنون ۱۸ هزار ۳۹۶ مراجعه کننده با علائم تنفسی به مراکز درمانی را به ثبت رساندیم که از این تعداد، یک هزار و ۴۲۷ نفر نیازمند بستری و مراقبت بودند.

وی با بیان اینکه از تعداد موارد بستری با علائم تنفسی، یک هزار و ۲۷۵ نفر از بیمارستان مرخص شده‌اند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد دیگر به موارد بستری در حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان افزوده شد اما در مقابل ۹ بیمار ترخیصی نیز در این آمار به ثبت رسیده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان با اشاره به افزوده شدن فقط دو نفر به موارد ابتلا در جنوب غرب خوزستان، تصریح کرد: موارد قطعی مبتلا به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان، ۱۶۹ نفر است که نسبت به روز گذشته دو نفر افزایش یافته است که خوشبختانه از این تعداد ۱۲۵ نفر که مبتلای قطعی بوده‌اند، با حال عمومی خوب درمان و از بیمارستان ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه تا به اکنون به تفکیک شهرهای جنوب غرب خوزستان، در آبادان ۵۹، خرمشهر ۸۶ و شادگان ۲۴ مبتلا وجود داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۸ بیمار در بیمارستان آیت‌الله طالقانی بستری هستند، اما موارد فوت نیز همان ۱۵ مورد بوده و ظرف ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده نشده است.

سلمان‌زاده با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر فعالیت ادارات و برخی اصناف از ۲۳ فروردین‌ماه جاری، یادآور شد: ما هنوز به کنترل نسبی در این بیماری نرسیده‌ایم و در استان خوزستان گرچه شیب نزولی وجود داشته، اما واقعیت این است که این دستاورد ناشی از محدودیت‌هایی بوده که تا کنون اعمال شده است در کسب این سیر نزولی مؤثر بوده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان سهل انگاری در این موضوع و خوشبینی نسبت به کنتزل این ویروس می تواند به افزایش بیشتر موارد منجر خواهد شد و روز گذشته تردد مردم در بازارها افزایش یافته که نمی‌تواند خبر خوب باشد و هر گونه افزایش تردد می تواند در روزهای آینده ما را با افزایش چشمگیری از آمار مواجه کند.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار