تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
کد خبر: ۱۹۹۲۴۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
توصیه نماینده ولی فقیه در خوزستان به ائمه جمعه
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: ما نیازمند یک بانک اطلاعاتی هستیم، که هرکدام از ائمه جمعه در شهرستان‌ها، تیمی را داشته باشند تا اطلاعات لازم برای این بانک اطلاعاتی را جمع‌آوری کنند.
  حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد امروز در همایش ائمه جمعه استان خوزستان اظهار داشت: فضای مجازی به تعبیر رهبری معظم انقلاب اسلامی امروزه بیشتر به فضای حقیقی نزدیک است‌ و از این ظرفیت باید برای بهره‌برداری از این ماه ها استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: ما نیازمند یک بانک اطلاعاتی هستیم، که هرکدام از ائمه جمعه در شهرستان‌ها، تیمی را داشته باشند تا اطلاعات لازم برای این بانک اطلاعاتی را جمع‌آوری کنند.

‌موسوی در ادامه پیشنهاد گفت: با رعایت اصول بهداشتی و توصیه‌های ارائه شده می‌توان به برگزاری مراسم های دینی و مذهبی همچون نیمه شعبان، ماه رمضان و شب های قدر پرداخت. و از جمله این راهکارها برگزاری این مراسم‌ها در فضای با ظرفیت بالا اما باحضور تعداد متوسط یا پایین جمعیت است.

وی با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه ورزی در سطح اهواز و مناطق حاشیه‌ای تصریح کرد: این هیأت به صورت مرتب فعال است، مساجد را بین 60 محله بامحوریت ائمه جماعات تقسیم بندی کرده ایم و در دیگر شهرستان های استان نیز شاهد تشکیل این هیئت اندیشه ورز و استفاده از ظرفیت مساجد بامحوریت ائمه جماعات آنها است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی، خاطرنشان کرد: اگر مساجد به معنای واقعی کلمه فعال شود در جهت آمایش سرزمینی متناسب با روز جامعه می توان اقدام کرد.

موسوی فرد با ارئه پیشنهادها درباره اقدامات فرهنگی تا ماه مبارک رمضان گفت: ساماندهی طلبه های متخصص در موضوع های مختلف و کارگروه های موضوعی دینی و همچنین ایجاد گروه های تولید محتوا، و پاسخ به شبهات به صورت گروهی و ارائه در فضای مجازی و رسانه ها به ویژه در ماه مبارک رمضان، پیشنهاد می‌شود.

وی ادامه داد: مسأله فضای مجازی بسیار مهم است و مطالبه جدی رهبرمعظم انقلاب از همه است. هرکسی به سهم خود باید تلاش کند. در این زمینه نیز سپاه استان خوزستان ظرفیتی دارد و اعلام آمادگی کرده اند.

موسوی فرد با اشاره به ساماندهی گروه‌های جهادی توضیح داد و ارائه پیشنهاد به ائمه جمعه استان خوزستات تصریح کرد: ساماندهی گروه‌ها و افرادی که بسته‌های معیشتی توزیع می‌کنند و ارائه از طریق کانال واحد به نیازمندان به جهت رعایت عدالت، سرکشی به افرادی که از جهت اقتصادی در فشار هستند و کسب و کار آنها به هم خرده نیز در دستورالعمل ما موجود است.

وی افزود: همچنین تولید محتوای امیدبخش در قالب سخنرانی، سرکشی به افراد، حضور در بیمارستان‌ها، حضور در محل فعالیت گروه‌های جهادی، حذف برخی از هزینه‌های قابل حذف به صورت موقت جهت سبک شدن فشار اقتصادی،و همچنین نیروهای جهادی فعال در زمینه ضدعفونی بیمارستان‌ها و تغسیل و تدفین ساماندهی شوند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار