تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
کد خبر: ۱۹۹۲۷۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی با غفلت و خطا می‌تواند شرایط را شکننده کند، گفت: در حال حاضر وضعیت پایدار است و انتظار می‌روند مراقبت ها بیش از پیش تشدید شود.

غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک و گان پزشکی جمعیت هلال احمر خوزستان در بارگاه‌ حضرت علی‌بن‌مهزیار اهوازی اظهارداشت: بعضا در برخی از شهرستان‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا نواقصی وجود داشته که با تذکرات داده شده، مداخلات جدی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با ارزیابی، رصد و نظارت‌هایی که در شهرستان‌ها صورت می‌گیرد سعی شده تا حلقه سرایت ویروس کرونا در استان شکسته شود.

روند بهبودی مبتلایان رو به افزایش

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه روند بهبود یافتگان مبتلا به این ویروس در حال افزایش است، گفت: در بیماری های عفونی هرگونه غفلت و خطا ممکن است نتایج ناخوشایندی را درپی داشته باشد و این درحالی است که وضعیت خوزستان روند پایداری دارد.

شریعتی با اشاره به اجرایی شدن دستورالعمل‌های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا همزمان با سراسر کشور در استان، گفت: در این راستا همه پروتوکل‌های بهداشتی با جدیدت اجرا خواهد شد تا وضعیت پایدار استان دچار مشکل نشود.

استاندار خوزستان یادآور شد: از روز شنبه هفته آینده همزمان با آغاز فعالیت برخی صنوف لازم است تا شهروندان مراقبت‌های خود را بیشتر از گذشته انجام دهند.

وی یادآورشد: با همه توان باید سعی کرد تا چرخه انتقال ویروس کرونا شکسته شود تا در نهایت به شرایط عادی بازگردیم.

فعالیت داوطلبانه مردم برای تامین مایحتاج بهداشتی

شریعتی همچنین به بازدید خود از کارگاه تولید ماسک و گان پزشکی که در محل بارگاه حضرت علی ابن مهزیار اهواز راه‌اندازی شده اشاره کرد و گفت: از این نمونه تعداد ۱۰ کارگاه دیگر با مشارکت هلال احمر خوزستان و اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان راه‌اندازی شده است.

وی فعالیت داوطلبانه شهروندان در این کارگاه‌ها را باعث امید به آینده دانست و گفت: حضور قشر جوان در بین این داوطبان باعث انگیزه متولیان بهداشت و درمان برای مقابله با این ویروس است.

بر اساس این گزارش استاندار خوزستان به عنوان رئیس ستاد مدیریت کرونا در استان فردا شب از طریق سیمای خوزستان مردم را در جریان وضعیت موجود استان قرار خواهد داد.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار