» خبر
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۹
کد خبر: ۱۹۹۵۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
محمد سعید انصاریعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: عمده‌ترین مشکل بیکاری در استان خوزستان به‌ویژه آبادان، عدم استفاده از نیروهای بومی در بخش‌های مختلف اشتغال است.

محمد سعید انصاری امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اشتغال یکی از نگرانی‌های اصلی جوانان این منطقه است که باید با حمایت مسئولان و ایجاد زیرساخت‌های لازم در این خصوص چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: بسیاری از جوانان آبادان با وجود اینکه از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند اما با معضل بیکاری گریبانگیر شده و یا در بخش‌های متناقض با رشته تحصیلی‌شان مشغول به کارند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان خوزستان به‌صورت عام و در این منطقه به صورت خاص از نیروهای بومی برای به‌کارگیری در بخش‌های مختلف ممانعت می‌شود و اغلب از نیروهای انسانی دیگر مناطق استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه استان خوزستان و آبادان با برخورداری از منابع غنی نفت و گاز همچنین منطقه آزاد و دیگر تأسیسات ویژه در بحث اشتغال می‌تواند بیش از پیش حرفی برای گفتن داشته باشد، گفت: عدم استفاده از نیروهای بومی در زمینه‌های اشتغال امروزه به‌صورت یکی از دردهای اصلی جوانان این منطقه درآمده که باید با ایجاد راهکار مؤثر در درمان آن اقدامی عاجل کرد.

انصاری همچنین عنوان کرد: بیکاری زمینه‌ساز ایجاد بی‌بند و باری و فساد است که در صورت تداوم آن، جوان دیگر قادر به ادامه زندگی سالم و مفید برای خود و دیگران نخواهد بود.

وی در پایان اظهار کرد: باید با تعامل بخش‌های مختلف اجرایی استان و به تبع شهرستان در راستای استفاده و به‌کارگیری از نیروهای بومی در جای جای زمینه‌های اشتغال این منطقه کوشید زیرا امروز بسیاری از جوانان تحصیلکرده در کوچه پس‌کوچه‌های این شهر سرگردان و بیکارند.

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
شوشی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
1
2
دور استان نمیشه دیوار کشید
یه مملکته مال همه است
حالا ما رو تهران و اصفهان راه ندهند خوبه ؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
0
1
عزيز اگه درست متوجه شده باشيد منظور ايشان اين است در شرايط مساوي اولويت با بومي هاست كه بنظرم حرف درستي است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
1
2
شما که اظهار نظر کردهاید حتماً بومی خوزستان نیستید و اگر نه حتماً می دانستید که در زمان جنگ و همین حالا چه برخوردی مردم شیراز و اصفهان با مردم جنگ زده داشتند ولی به قول شما آنها هم ایرانی هستند ولی چراغی که به خانه روا است به مسجد حرام است اول استخدام افراد بومی سپس افرا غیر بومی ولی در حال حاضر برعکس است و این ضعیف استاندار و مدیران استان است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۲
1
0
مملکت خوب و بدش مال همه است. یعنی فردی که در جاهی دیگر این اب و خاک متولد شده حق ندارد در مملکت خودش کار کند. .در دنیا اینهمه اتباع خارجی در کشور های دیگر مشغول کارند.هستند.. شما دیگه کی هستید. واقعاً شرم اور است.این نگاه تبعض امیز.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار