تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
کد خبر: ۲۰۰۱۹۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
گل شمعدانی از جمله گیاهان آپارتمانی پرمخاطب است که وجودش زیبایی زیادی به محیط اطراف و آپارتمان خواهد بخشید.
راز نگهداری گل شمعدانی در منزل  شمعدانی گیاهی است که در ابتدا در کشور‌های آفریقا و استرالیا رشد کرده است، گیاه گلداری که حدود ۲۰۰ نوع در رنگ‌های متنوع دارد.

نگهداری گلدان شمعدانی در منزل کار سختی نیست، با رعایت نکاتی شما به راحتی می‌توانید گلدان‌های شمعدانی زیبایی در منزل خود داشته باشید بنابراین نیاز است تا به نکاتی در مورد نگهداری گل شمعدانی توجه کنیم.

باید بدانید که شمعدانی خاک سنگین را دوست دارد، که می‌تواند این خاک متشکل از خاک برگ، خاک شن و کود باشد، همچنین شمعدانی گیاهی است که بیشتر علاقه‌مند به خاک خشک و کمی مرطوب دارد بنابراین هر زمان که خاک گل شمعدانی خشک بود می‌توانید به آن آب دهید

درجه حرارت مناسب برای شمعدانی ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد است دمای مناسب برای شمعدانی عطری ۵ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. تهویه هوا عامل مهمی در امر نگهداری شمعدانی است.

بیماری‌های ویروسی توسط حشرات مکنده یا ابزار‌های باغبانی نیز ممکن است به گیاه شمعدانی منتقل شودکه درمان آن‌ها نیز کار سختی است. این بیماری روی برگ‌ها رگه های بی رنگی  ایجاد می کند که آشکار است و در آخرین مرحله زیان، بیماری همراه با پیچیدگی برگ خود را نشان می دهد.

نحوه تکثیر شمعدانی نیز بسیار آسان است، کافی است بخشی از گل را جدا کرده و داخل آب قرار دهید و هنگامیکه ریشه جدید داد، آن را در خاک بکارید.

شمعدانی بیشتر در هوای مرطوب و گرم همچون مناقط شمال کشور رشد بهتری دارد. توجه داشته باشید که اگر نور به گیاه شمعدانیان نرسد ممکن است رنگ برگ هایش کمرنگ شود و به مرور زمان دیگر گل ندهد.

انتهای پیام/

مرجع / باشگاه خبرنگاران
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار