تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
کد خبر: ۱۵۱۱۳۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
صدور معاینه فنی برای خودروهای دوگانه سوز در سه مرکز معاینه فنی در کلانشهر اهواز از روز سه شنبه به دلیل آنچه رعایت نشدن برخی الزامات ایمنی در این مراکز و مشکلاتی که متوجه اینگونه خودروها عنوان شده به صورت موقت متوقف شد
توقف صدور معاینه فنی برای خودروهای دوگانه سوز در هر سه مرکز معاینه فنی خودروی سبک در اهواز که توسط بخش خصوصی مدیریت و بهره برداری می شوند پس از اعزام و بازدید بازرسی ایمنی از تهران صورت گرفته است.

یکی از اعضای هیات بازرسی ایمنی از تهران که خواست نامش برده شود گفت: تا برطرف شدن کامل مشکلات ایمنی ، این مراکز به صورت موقت معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز را متوقف کرده و دارندگان چنین خودروهایی برای انجام معاینه فنی باید به دیگر مناطق خوزستان یا خارج استان مراجعه کنند.

وی تصمیم به توقف موقت صدور معاینه فنی را در راستای حفظ ایمنی مراکز معاینه فنی و همچنین خودروهایی که از ایمنی پائینی برخوردار هستند بیان کرد.

وی تاکید کرد: اگر برای حفظ جان شهروندان ، مراکز معاینه فنی برای چند روزی تعطیل باشند منطقی به نظر می رسد.

در مرکز معاینه فنی واقع در خیابان 22 بهمن اهواز ده ها مخزن گاز فشرده فرسوده و زنگ زده که مورد استفاده خودروهای دوگانه سوز بوده تلنبار شده است.

در یک ماه اخیر چند مورد از انفجار در جایگاه های گاز فشرده (سی ان جی) در خوزستان دریافت شده که آخرین بار از این دست حوادث مربوط به انفجار سه هفته پیش در جایگاه سی ان جی سه راهی خرمشهر در کلانشهر اهواز بود که منجر به فوت 2 شهروند و مصدوم شدن 9 نفر دیگر شد.

در همین حال صدها خودرو سواری دوگانه سوز در کلانشهر اهواز که برای سفرهای تابستانی و صدور معاینه فنی به این مراکز مراجعه کرده اند بدون دریافت برگه معاینه فنی، با دلخوری این مراکز را ترک می کنند.

تعدادی از صاحبان خودروهای دوگانه سوز در اهواز ، از برنامه توقف صدور معاینه فنی بدون اطلاع قبلی انتقاد کردند و گفتند: پلیس راه خودروهای فاقد برگه معاینه فنی را جریمه و یا به توقفگاه انتقال می دهد.

طبق قانون ، نداشتن برگه معاینه فنی برای همه خودروهای سواری از جمله دوگانه سوز که بیش از 2 سال از عمر آنان گذشته باشد مشمول جریمه 500 هزار ریالی می شوند.

حال با توجه به وضعیت به وجود آمده در صادر نشدن برگه معاینه فنی ، دارندگان و صاحبان خودروهای دوگانه سوز برای تردد در جاده های درون و برون استانی با مشکلات و محدودیت هایی رو به رو خواهند شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
طرفی
|
-
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
1
0
حتما" باید اتفاقی بیفتد تا آقایان بیدار شوند آن هم برای چند زمان کوتاه و بعد دوباره به خواب خواهند رفت. آیا طی سالهای گذشته سری به این مراکز زده اند.تجهیزات تست خودروها با زمان افتتاح این مراکز تغییری نکرده اند.افرادی که در بدو ورود خودروها را معاینه میکردند آن هم با سوابق خاص هنوز هستند.بروید بخوابید. ببخشید بیدارتان کردم این صدای انفجار کپسول گازخودرو بود.اگر وجدان آمد به انسانیت خواهم گفت بیدارتان کند.خیالتان راحت.
حمل و نقل و ترافیک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
1
0
با سلام
کلیه موارد مندرج در متن خبر کذب محض بوده و در حال حاضر در مرکز معاینه فنی خودرو شماره 3 اهواز واقع در منطقه برومی صدور برگ معاینه فنی خوردوهای دوگانه سوز در خال انجام است.
هشدار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
0
0
تنها راه حفاظت جان شهروندان بي گناه در برابر خطر انفجار هاي وحشتناك اين بمب ها ي متحرك توقف ساخت دو گانه سوز در كشور است و بس .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار