آخرین اخبار
سرکنسول ایران در کربلا :
بر اساس پیش بینی در سال جاری ۳ میلیون نفر از جمهوری اسلامی ایران در مراسم اربعین حضور می یابند که با توجه به افزایش تعداد زائران نیازمند برنامه ریزی مضاعف از هم اکنون هستیم.
به جای افزایش وام خرید مسکن که مشکلات خود را دارد، دولت با تاخیر در دریافت هزینه زمین در طرح های خود می تواند خانه اولی ها را صاحب خانه کند.
رییس دفتر رییس جمهور روز جمعه از نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید و بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران بازدید کرد و از نزدیک با تولیدکنندگان و فعالان کسب و کارهای نوپا به گفت‌وگو پرداخت.
مدیر گروه مطالعات اقتصادی اندیشکده حکمرانی شریف با تاکید بر اینکه اصلاح قیمت بنزین در شرایط کنونی می‌تواند بستر کنترل تورم را فراهم آورد،گفت:ممنوعیت افزایش قیمت بنزین به معنای ادامه توزیع نابرابر ثروت عمومی به نفع ثروتمندان است.
درحالی مصوبه جدید کمیته خودرو برای مدیریت بازاربا هدف افزایش ۱۰ درصدی فروش فوری خودروسازها رونمایی شد که تعهدات معوق ۷۸۰ هزار دستگاهی ایران خودرو و سایپا اعتراض بسیاری از خریداران را به همراه داشته است.
پنج کشور صادر کننده گوشت قرمز و فرآورده های گوشتی برای حضور و عرضه محصولات خود در نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته و بازار ایران، اعلام حضور کردند.
مصرف‌کنندگان غذاهای "بیرون" بخوانند
سخنگوی سازمان ثبت احوال از تکمیل ثبت نام بیش از ۵۰میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند و صدور بیش از ۴۵میلیون کارت ملی هوشمند خبرداد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبلغ خودرو حتما پایین می آید و این درحالی بوده که قیمت پراید 33 الی 34 میلیون است.
در حالیکه تاکنون دولت نزدیک به ۴۲هزار میلیارد یارانه برای کالاهای اساسی تخصیص داده و ورادات کالاهایی نظیر گوشت گرم به دو برابر مقدار مشابه در سال ۹۶رسیده، ولی قیمت برخی از این اقلام کنترل نشده است.
حمله تروریستی به اتوبوس مرزبان در جاده خاش - زاهدان، با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌ ای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت گرفت.
بررسی تحلیلی آمار عملکرد کشتارگاه‌های کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد در حالی که فقط با ۴۵ هزار تن کاهش کشتار رو به رو بوده ایم اما به راحتی با افزایش واردات می‌توان این کمبود را جبران کرد.
سه شرکت مبارکه اصفهان، ذوب آهن و فولاد خوزستان در ۱۰ ماه سال جاری بیش از چهار میلیون و ۷۱۵ هزار تن صادرات کردند.
13 بهمن ماه روزجهانی تالاب‌هاست و مبدع این روز هم کشور ایران در کنوانسیون ۱۹۷۱ رامسر بوده است. در وصف اهمیت تالاب همین نکته بس که ارزش اکولوژیکی آن ۱۰ برابر بیش از جنگل و ۲۰۰ برابر بیشتر از مزارع است. در همین روز‌های اخیر، ده‌ها روستای خوزستان گرفتار سیلاب شدند و به صد‌ها نفر امدادرسانی شد. این فقط یکی از اثراتی است که با آسیب به تالاب‌های شادگان و هورالعظیم، گریبانگیر خوزستان شده؛ چراکه ساده‌ترین کاربرد تالاب این است همچون اسفنج، آب‌های سیلاب‌ها را جذب می‌کند. از ۴۲ نوع تالاب شناخته‌شده در جهان ۴۱ نوع آن در ایران وجود دارد، اما با همه این اوضاع تالاب‌های ایرانی مساعد نیست.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران اعلام کرد که کمبود گوشت قرمز و قاچاق دام زنده از عوامل اصلی گرانی گوشت قرمز است که البته هیچ ارتباطی به دامداران ندارد؛ چرا که دام زنده کالایی نیست که بتوان آن را نگه داشت و عرضه نکرد.
نتایج یک نظرسنجی با سه گروه از ذی‌نفعان صنعت سفر، پیش‌بینی کرد
درحالی که همچنان استان‌های شمالی کشور، مشهد و اصفهان از مهم‌ترین مقاصد سفرهای داخلی محسوب می‌شوند اما نتایج یک نظرسنجی که از سوی گروه مدیریت ایده‌های گردشگری و با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صورت گرفته نشان داده استان‌های یزد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، تهران، کرمانشاه، خوزستان، همدان، لرستان و گلستان از جمله مقاصد نوظهور سفرهای داخلی خواهند بود. یافته‌های این پیمایش گسترده که در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در بهمن ماه سال ۹۶، در میان ۱۴۳۱ نفر از ذی‌نفعان نمایشگاه و در سه سطح «بازدیدکنندگان عمومی»، «بازدیدکنندگان متخصص» و «غرفه‌داران» صورت پذیرفته است، می‌تواند در پیش‌بینی رفتار گردشگران طی ماه‌ها و سال‌های آتی موثر و مفید باشد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، گفت: بر اساس گزارش دریافتی پس از بازدید از کشتارگاه هرات مسئولین اعلام کردند که آنها هر روز گوشت گرم را با قیمت هر کیلوگرم ۲۷ هزار تومان به هر میزانی که درخواست کنیم در شهر مشهد تحویل می‌دهند.
نباید سهمیه بنزین برای فردی که در تهران است همانند فردی باشد که در شهرستان یا شهری کوچک زندگی می‌کند.در جلسات غیرعلنی مجلس مسؤولان دولت سناریوی را مطرح کردند مبنی بر اینکه به اشخاص ماهیانه بنزین داده شود یعنی بر فرض مثال هر ماه به هر فرد صرف‌نظر از اینکه خودرو دارد یا ندارد ٧٠لیتر بنزین بدهند .
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: بسته حمایتی ادامه د‌ارد و د‌ر موردهای بعدی هم این بسته به واجدین شرایط تعلق خواهد گرفت و قطعا کسانی که واجد شرایط باشند و از قلم ا‌فتا‌ده‌اند با تأمین منابع ما‌لی جبران خواهیم کر‌د.
در شرایطی که خط فقر بالای ۳.۵ میلیون تومان است اما حقوق کارگران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی طی یکسال اخیر شاهد رشد فقر نسبی بوده ایم که بخش قابل توجهی از آنها کارگران بوده اند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان این‌که تحریم به هیچ عنوان ابزاری برای مذاکره‌ مجدد روی مسائلی که توافق شده است، نخواهد بود، گفت: آمریکا در آزمون برجام مردود شد، از این رو ایران نمی‌تواند در هیچ حوزه‌ دیگری به آن‌ها اعتماد کند؛ مذاکره با آمریکا بی‌فایده است و ما بیش از این اجازه نداریم فرصت ملت ایران را صرف روندهای بی‌حاصل کنیم.
خشم طبیعت در سال ۲۰۱۸ میلادی منجر به وقوع بلایای طبیعی متعدد و نابود شدن زندگی‌های بسیاری شد